o RED SAIL : fotografia, zdjęcia, galeria zdjęć, fotograf Sławek Wiśnia Wiśniewski

RED SAIL

Witam serdecznie na witrynie www.redsail.pl.

Fotografia u mnie, z resztą pewnie u wielu osób, zajmowała i zajmuje dość ważne miejsce. Nie tylko w sensie zawodowym, ale także pamiątkowym. Od momentu wejścia w posiadanie pierwszego aparatu - ZENIT B, pstrykałem tyle zdjęć na ile mogłem wydać pieniędzy. Potem pojawiały się nowsze modele marki ZENIT, z dodatkowymi obiektywami do tych aparatów. Potem mój pierwszy analogowy Canon. Dopiero digitalizacja obrazu zwiększyła możliwości w ilości wykonywanych ujęć. Oczywiście zwiększyła się też liczba nieudanych zdjęć, no bo jak tu nie przykładać aparatu do oka, jeśli się nie ma limitu klatek! Ale z czasem przyszła pora na jakość.

Prywatnie, z racji pasji mojego życia oraz wykształcenia, dużo zdjęć wykonuję w czasie żeglowania. Są to często ujęcia podobne do wielu innych prac, choć dla mnie mają szczególne znaczenie. Spędzając w ten sposób wolny czas staram się doskonalić swój warsztat fotograficzny, bo przecież są to warunki dość specyficzne. Na kilku, kilkunastu metrach kwadratowych toczy się nasze życie. Jemy, śpimy, pracujemy na tym kawałku świata stałego, unoszonego na wodzie dzięki prawom fizyki i przesuwamy się w kierunku celu dzięki siłom natury. Żeglarstwo w moim życiu miało duży udział w podjęciu decyzji o kierunku studiów, który był raczej podyktowany zaspokojeniem własnej wewnętrznej potrzeby poznania świata niż wyborem zawodu na resztę życia. Jestem absolwentem Geografii Morza na Uniwersytecie Szczecińskim, a specjalizację mam z geomorfologii strefy brzegowej.

Od początku roku 2003, fotografia cyfrowa stała się jedną z podstaw mojego bytu. Zacząłem zawodowo robić zdjęcia pod sprzedaż produktów poprzez sieć.
Wraz z upływającym czasem nabiera się pewnego doświadczenia i przychodzi chęć zmierzenia się z czymś czego się obawiałem. Pojawiła się w moim świecie fotografia z różnymi aspektami naszego życia: chrzciny, komunie, śluby, imprezy masowe, spektakle, koncerty, pokazy, no i ludzie. Dominującą część mojej pracy zajmuje nadal fotografia produktów, choć przyznam że upodobałem sobie fotografię portretową, ale nie tą ustawianą. Najbardziej lubię uwieczniać ludzi wtedy gdy są naturalni i nawet jeśli patrzą w obiektyw, to jest to spojrzenie naturalne w stu procentach, bez cienia sztuczności. We wszystkich kategoriach mojej pracy mogę wykonywać fotografię portretową. Nawet jeśli fotografuję produkty na żywym modelu, to zawsze pozwalam mu na pewną swobodę i często zdjęcia są efektem tej swobody, naturalności modela.

Na wykonywany przeze mnie zawód największy wpływ miał Maciek Chojna. To właśnie on, poprzez otwarcie witryny sklepu internetowego, stworzył mi warunki do pracy fotografa w jego firmie. Pierwszy aparat cyfrowy jakim się posługiwałem otrzymałem na stan wraz ze stanowiskiem pracy.
Z kolei Darek Sachar z VS zaproponował mi wykonanie zdjęć w trakcie imprezy której był organizatorem. Było to duże wyzwanie, ponieważ nie mogłem używać flesza a jedynie korzystać ze światła ustawionego do oświetlania sceny, które jak dla mnie, na tamtą chwilę, było bardzo ubogie. Fakt ten miał duży wpływ na moje posługiwanie się aparatem dzisiaj.

Efekty mojej pracy można znaleźć między innymi na witrynach:
- www.campus.com.pl
- www.alpinus.pl
- www.planetoutdoor.pl
- www.outlet.planetoutdoor.pl
- www.bunkier.com
- www.armyshop.pl
- www.sailandrock.pl
- www.monarszczecin.strefa.pl
oraz wśród kilkudziesięciu użytkowników Allegro, czy też na prywatnych kontach użytkowników naszej-klasy, myspace.com, itp.

Osoby zainteresowane współpracą, zleceniem, czy też chętnych na modelowanie proszę o kontakt mobile: (+48) 503 321 431 mail to: wisnia@redsail.pl.